הרשמו להמלצת התוכן החודשית

חיפוש

דרך פשוטה להשקיע בעתיד ילדיכם

קל יותר כשמדברים עברית בנינוחות. קל להתקבל לאוניברסיטה, לעבוד, לפנות לרשויות וסתם לפטפט כשנוסעים ביחד ברכבת. המחסום המרכזי של ילדים רבים, הוא הביטחון העצמי. כדי להעלות אותו, צריך קצת לדבר והרבה להיחשף לשפה. זה המקום שבו אתם, כהורים, יכולים לעזור.

לשפר באופן דרמטי את העברית המדוברת של ילדיכם

דברו עם הילדים בעברית

גם כמה דקות ביום יעשו הבדל. אם מדובר בילדים קטנים, אפשר לומר דברים פשוטים ויומיומיים כמו ״רוצה לאכול סלט?״, ואפשר לשלב מילים בעברית בשיחה מורכבת בערבית. כשיש אוצר מילים רחב, כדאי מידי פעם לנהל שיחות בעברית על נושאים מגוונים, כדי להעשיר את יכולת הביטוי.

צפו בטלוויזיה בעברית

שימו לב שהטלוויזיה בסלון מכוונת לערוץ דובר עברית, בהתאם לגיל הילדים. חשוב לבחור משהו שבאמת מעניין את הילדים, כדי שיעשו מאמץ לצלוח את מחסום השפה.

חוגים ועבודה בסביבה דוברת עברית

נסו לשלב את ילדיכם בחוגים משותפים עם דוברי עברית. ספורט ונגינה למשל, מאפשרים פעילות מהנה, גם כשקשה להשתמש בשפה. אם זה מתאים, קחו את הילדים בחופש לבקר במקומות העבודה שלכם. אם הם מתבגרים שרוצים לעבוד בעצמם, כדאי לעודד אותם לצאת למקומות המשרתים לקוחות דוברי עברית. זה יעלה את תחושת הביטחון בשימוש בשפה תוך ימים ספורים.

סרטונים ברשת

אם ממילא הם מבלים בטיקטוק, אינסטגרם ויוטיוב, כדאי לנצל זאת גם לשיפור העברית. כאן באתר בעמוד "תכנים" תמצאו מאות המלצות שלנו. כשרמת העברית משתפרת, הציעו לשנות את שפת הממשק בטלפון לעברית. זה גם יעשיר את אוצר המילים וגם יקל על חיפוש ברשת בעברית. בנוסף תוכלו למצוא עשרות סרטונים קצרים עם מילים וטיפים בעברית, משחקים, חידונים ועוד בדף האינסטגרם שלנו. עיקבו אחרינו ובעיקר עודדו את התלמידים לעקוב.

רוצים לקבל המלצות למפגשים?

הצטרפו לקבוצת ההמלצות בווטסאפ והישארו מעודכנים!
בקבוצה נשתף בהמלצות לתוכניות מובנות למפגשים לפי חודשים ומועדים.
התוכניות כוללות רעיונות למשחקים, נושאי שיחה והכנות מקדימות.​

סינון תוכן

נושא
נושא
סוג התוכן
סוג התוכן
אורך תוכן (דקות)
אורך תוכן (דקות) - slider
0:0052:00