הרשמו להמלצת התוכן החודשית

Search

חודש מרץ - מפגש 1 - מאכלים

מפגש-1-מרץ-מאכלים

מצורף סיפור נחמד על ג'וחא ותבשיל הבשר. כדאי לקרוא את הסיפור מראש ולספרו בעל פה, אך הוא כתוב כאן בשפה דבורה ופשוטה. סבב: שאלות על הסיפור.

ג'וחא ואשתו

ג'וחא היה עני מאד, ולמרות  שעבד קשה מאד מהבוקר עד הערב – הוא הרוויח מעט מאד כסף.  יום אחד הוא הרוויח קצת יותר מהרגיל, וקנה בשוק שלושה קילוגרמים של בשר כבש.

הוא רץ מהר להביא את הבשר הביתה, וביקש מאשתו איך לבשל את הבשר לארוחת ערב. ג'וחא חזר לעבודה – ושמח שבערב יהיה לו בשר כבש טעים לאכול. 

לקחה אשתו של ג'וחא את הבשר, הוסיפה תבלינים, בישלה, ערבבה, טעמה, עד שהבשר היה מוכן וטעים. הריח הטוב של התבשיל הגיע לאף של השכן – האח של האישה. היא הזמינה אותו ואת אחיה הנוסף לטעום. טעמו וטעמו עוד ועוד והנה נגמר כל התבשיל!

כשחזר ג'וחא הביתה, ביקש לאכול מהבשר.

אוי ואבוי! צעקה האישה, החתול שלנו אכל את כל הבשר! אני תליתי כביסה בחצר, החתול הריח את התבשיל, נכנס למטבח ואכל את הכל! עכישו אין לי מה לתת לך לארוחת ערב!!

תפס ג'וחא את החתול ושם אותו על המשקל. החתול שקל שלושה קילוגרם בדיוק. אם זה הבשר, אז איפה החתול? שאל ג'וחא, ואם זה החתול – אז איפה הבשר???

 

 

 

בשיחה אפשר לספר על כל מיני דברים מצחיקים שקרו עם אוכל, ממש כמו בסיפור. הזכרו בסיפור מצחיק משלכם, דוגמא שכזו תמיד תעזור לשיח).
אפשר לתאר מאכלים – מבלי לומר את שמם, מיוחדים או רגילים, שאר הקבוצה צריכה לגלות מה המאכל שמתארים.

אפשר להציג את הסיפור.

רוצים לקבל המלצות חודשיות למפגשים? הצטרפו לקבוצת הווטסאפ והישארו מעודכנים!
(הקבוצה מיועדת לשיתוף המלצות למפגשים בלבד)

רוצים לקבל המלצות למפגשים?

הצטרפו לקבוצת ההמלצות בווטסאפ והישארו מעודכנים!
בקבוצה נשתף בהמלצות לתוכניות מובנות למפגשים לפי חודשים ומועדים.
התוכניות כוללות רעיונות למשחקים, נושאי שיחה והכנות מקדימות.​

סינון תוכן

נושא
נושא
סוג התוכן
סוג התוכן
אורך תוכן (דקות)
אורך תוכן (דקות) - slider
0:0052:00