הרשמו להמלצת התוכן החודשית

חיפוש
למה להתנדב לעִבְּרָאנִיָּאת
מתנדבות ומתנדבים דוברי עברית שפת אם, בכל רחבי הארץ, מבלים שעה או שעתיים בשבוע, עם קבוצות קטנות של ילדים ערבים ומשוחחים אתם בעברית. פרק הזמן הקצר הזה, מחולל שינוי מהותי ביחס הילדים לשפה, ברצון שלהם להיחשף אליה ובמאמץ שהם משקיעים כדי לדלג מעל המחסומים המוצבים לפניהם, כשהם לא מסוגלים לשוחח בעברית. עבורך מדובר במפגש שבועי מסקרן ומספק. הזדמנות מקסימה לקדם אחרים, לטובת כולנו.
תכל׳ס, מה זה אומר?

אנחנו פעילים בבתי ספר רבים, ברחבי הארץ. עליך לבחור אזור גיאוגרפי שמתאים לך ואנו נשדך עם האחראי בבית הספר. בהמשך יתואם אתך זמן קבוע למפגשים, שמתקיימים במהלך שנת הלימודים. לרוב מדובר בשתי פגישות ברצף, עם הפסקה. בכל פגישה 5-8 תלמידים ותלמידות.

מה עושים בפגישות?

מדברים וגם משחקים, לפי מה שמתאים לך ולילדים. השיחות עוסקות בכל מה שמעניין: מכדורגל ואוכל ועד שאלות סקרניות על מדע או אופנה. הדבר החשוב ביותר הוא לעודד את התלמידות והתלמידים להעז ולדבר, גם אם קשה למצוא את המילים המתאימות. כל ניסיון זוכה לעידוד וכל עידוד מוביל לניסיון נוסף. המפגשים לרוב מעניינים, נעימים וגם מצחיקים. בחלוף הזמן המחסומים יורדים ועמם השיפור ברמת העברית.

מה עוד קורה?

מכיוון שהשימוש בעברית צריך להיות עניין טבעי ופשוט, חשוב לנו לערב גם את הורי הילדים ולעודד אותם לצרוך תוכן שמעניין אותם, באופן יומיומי. מומלץ לקיים פגישה עם הורי הילדים. מהניסיון שלנו, מדובר בחוויה נהדרת. מומלץ גם להפנות אותם לעִבְּרָאנִיָאת ברשתות החברתיות. שם עולים באופן קבוע פוסטים בערבית, המפנים לתוכן בעברית, המותאם לגיל התלמידות והתלמידים.

אנחנו פה, לכל אורך הדרך

לפני תחילת ההתנדבות אנחנו מזמינות לפגישה כדי להסביר, לשתף ולענות על שאלות. מעבר לתוכן המוצג פה באתר, גם לשימושך, יש רשימות של משחקים ורעיונות נוספים, איך לבלות בכיף גם כשיכולת הביטוי בעברית עדיין דלה. וכמובן, אם יש שאלות בדרך, התלבטויות או צורך לספר או לקבל עצה - נשמח לעזור, כל השנה.

רוצים לקבל המלצות למפגשים?

הצטרפו לקבוצת ההמלצות בווטסאפ והישארו מעודכנים!
בקבוצה נשתף בהמלצות לתוכניות מובנות למפגשים לפי חודשים ומועדים.
התוכניות כוללות רעיונות למשחקים, נושאי שיחה והכנות מקדימות.​

סינון תוכן

נושא
נושא
סוג התוכן
סוג התוכן
אורך תוכן (דקות)
אורך תוכן (דקות) - slider
0:0052:00